Проблеми нервової системи. Вроджені вади розвитку


 План

1. Загальне поняття про хвороби нервової системи. Тепловий удар

2. Страх та стрес у тварин. 

3. Деякі вроджені вади розвитку у собак і кішок

4. Корисні посилання

1. Загальне поняття про хвороби нервової системи. Тепловий удар

Хвороби нервової системи умовно поділяють на хвороби органічного і функціонального характеру. До хвороб органічного характеру на яких відзначають морфологічні зміни головного і спинного мозку і їх оболонок, відносять захворювання, що характеризуються переважно розладами та хворобами запального та дистрофічного характеру. До хвороб судинного характеру відносять перегрівання, сонячний удар, анемія і гіперемія головного мозку. До органічних відносять запалення головного мозку та його оболонок, дистрофічного - трансмісивні енцефалопатії. До групи функцональніх хвороб виділяють неврози, епілепсію, пухлини, синдром стресу.

 ВІДЕО: ВРОДЖЕНІ НЕВРОЛОГІЧНІ РОЗЛАДИ У КОШЕНЯТИ

Дуже часто у тварин відбувається тепловий удар – поширене явище спекотним літом. 

Тепловий удар у собак і котів – це критичний стан організму внаслідок перегріву тварини. На відміну від сонячного, собака або кіт можуть отримати тепловий удар, навіть перебуваючи в тіні або знаходячись поза вулиці. Зокрема, така проблема найчастіше зустрічається у тварин-брахіцефалів. Також, в зоні високого ризику – тварини похилого віку, тварини, які страждають ожирінням, захворюваннями дихальних шляхів або серцево-судинної системи. 

Симптоми. При тепловому ударі у тварини, температура тіла підвищується вище 40, з'являється задишка, млявість, апатія. Тепловий удар може також проявиться блювотою, відмовою від їжі. 

ЯК ДОПОМОГТИ ТВАРИНІ ПРИ ТЕПЛОВОМУ УДАРІ?

Різке охолодження тварини, всупереч поширеній думці, може більше нашкодити, ніж допомогти. Звичайно, важливо збити температуру хоча б до 39, але це слід робити дуже обережно – змочити шерсть прохолодною водою, перемістити тварину в тінь, покласти холодні компреси на відкриті ділянки шкіри (пахви, внутрішня частина стегон). 

ЯК УНИКНУТИ ОТРИМАННЯ ТЕПЛОВОГО УДАРУ? 

Тут все дуже просто: Небезпечно – залишати тварину в задушливому, непровітрюваному приміщенні без доступу до води. Небезпечно – тривалі прогулянки вдень, у спеку. Смертельно небезпечно – інтенсивні тренування на вулиці приблизно з 10 ранку і до 8 вечора (інакше кажучи, в саму спеку) Смертельно – залишати тварину в закритому автомобілі днем. Вона може загинути за лічені хвилини

2. Страх та стрес у тварин


Тварини як і люди можуть мати страх, переляк та стресовий стан. Найчастіше причинами цього є:

-Нова тварина в сім’ї

-Переїзд на нове місце без підготовки

-Контакти з чужими тваринами на прогулянці

ідстригання кігтів 

-Бойові дії

- інші фактори

Ознаки стресу в домашніх тварин:

-Тремтіння

-Метушливість і нездатність всидіти на місці

-Важке дихання

-Надмірне слиновиділення

-Небажання відійти від господаря

-Розширені зіниці

-Підібганий хвіст

-Спроби сховатися чи втиснутися в підлогу

-Деструктивна поведінка (гризіння речей, риття, дряпання)

-Притиснуті назад вуха

-Незвичні звуки (виття, скиглення)

-Проблеми з туалетом (навіть у тварин, привчених до лотка)


Ось, для прикладу, кілька порад, як не допустити стрес у тварини при переїзді та допомогти їм швидко освоїтися в новому домі.

1. Пакуйте речі не при тварині. Помістіть тварину в окрему безпечну кімнату, далі від безладу, доки завершите пакування і винесете всі коробки з дому. 

2. Підготуйтеся до мандрівки. Варто заздалегідь підготувати улюбленця до подорожі автомобілем чи літаком. Дрібніших тварин надзвичайно корисно призвичаїти до переноски або клітки. 

 3. Спробуйте дати улюбленцю добавку на основі натурального молока Zylkene чи аналог (діюча речовина — альфа-казозепін). Це допоможе заспокоїти тварину будь-якого віку. Добавку можна використовувати для зменшення стресу під час пакування речей, самого переїзду та перехідного періоду перших днів у новому домі. Можливе як короткочасне, так і довготривале застосування — залежно від індивідуальних обставин і рівня страху, тривожності й стресу в конкретної тварини.

 4. Обмежте простір. У новому домі тимчасово виділіть одну кімнату спеціально для вашого собаки чи кота. Там слід поставити всі його іграшки, миски, лежанку и інші знайомі речі, для кота — також лоток і дряпку. 

5. Використовуйте знайомі речі. Утримайтеся від спокуси купувати нові котячі дерева, собачі лежанки та іграшки для тварини, щойно перевезеної в нове місце. 

 6. Підтримуйте звичний лад. Максимально дотримуйтесь усталеного розпорядку свого улюбленця. Нехай годування, прогулянки, ігри чи інші звичні активності відбуваються за чітким графіком.  

7. Гуляйте з повідцем. Під час прогулянок по новому району собака знайомитиметься зі своєю новою «підконтрольною територією». Покажіть песику всі класні місця, заохочуйте бавитися.  

Різні коти й собаки потребуватимуть різних зусиль і часу, щоб освоїтися на новому місці. Скориставшись нашими порадами, ви підвищите шанси улюбленця на легку та якомога швидшу адаптацію в його новому найкращому домі.

3. Деякі вроджені вади розвитку у собак і кішок

Вроджені вади розвитку – це анатомічні відхилення від норми організму або окремих органів, що виникають в період внутрішньоутробного розвитку плода.

Тератологія - наука, що вивчає вади внутрішньоутробного розвитку.

У нижче розміщених відеофільмах ми  розглянемо 5 вроджених вад собак і кішок: Краніосхізіс, Заяча губа і вовча паща, Циклопія, Анасарка та Гастрошизіс

ВІДЕО: ВРОДЖЕНІ ВАДИ РОЗВИТКУ

ВІДЕО: ГАСТРОШИЗІС У КОШЕНЯТИ


4. Корисні посилання

Нижче наведені посилання на сторінки сайтів, що містять інформацію з актуальних питань даної тематики.


ПИТАННЯ САМОКОНТРОЛЮ

1.     1. Які хвороби нервової системи є найпоширенішими?

2.       2. Що таке стрес?

3.     3.   Причини стресу та наслідки для організму тварини

4.      4.  Як запобігти стресу у тварин?

5.       5. Як постригти кіхті коту не мордуючи тварину?

6.      6.  Як зменшити ризик стресу в зоні бойових дій?


Немає коментарів:

Дописати коментар

Головна

 Домашні дрібні тварини (найчастіше мова йде про собак і котів) разом із людиною вже не одну тисячу років. Поряд із практичністю співіснуван...