Стерилізація та кастрація тварин


План

1.Загальне поняття про кастрацію

2. Оваріогістероектомія собак і кішок

3. Орхіектомія котів і кобелів

4. Найпошиненіші питання власників тварин

1. Кастрація - це штучне припинення функції статевих залоз. Орхіектомія (грец. orchis - сім'яник) - видалення статевих залоз самців, оваріоектомія (лат. ovarium — яєчник) - видалення статевих залоз самок, оваріогістероектомія - видалення яєчників і матки. Кастраційний ефект настає також при порушенні кровопостачання й іннервації сім'яників, їх роздавлюванні; крім того, на статеві залози діють хімічними й гормональними препаратами, радіоактивним випромінюванням, ультразвуком, лазером тощо. Найбільше практичне значення має хірургічна кастрація.

Давайте обговоримо одне дуже важливе питання, з яким у наш час часто стикаються власники домашніх улюбленців. Це питання: "Що це за процедура?", «Чи потрібно проводити стерилізацію, в принципі?» та «У якому віці краще провести цю процедуру?».

2. Оваріогістероектомія собак і кішок

Це одна із найпоширеніших операцій, що виконується з метою досягнення штучної неплідності тварин. Прооперовані тварини стають спокійнішими та лагіднішими, зменшується ймовірність розвитку хвороб сечо-статевих органів, молочних залоз та інших органів і тканин. Крім цього, масові кастрації безпритульних тварин унеможливлюють безконтрольне розмноження та дозволяють регулювати їх чисельність. Операцію проводять під наркозом стерильними інструментами, шовним матеріалом, попередньо обробленими руками та підготовленим операційним полем.  Нижче наведені відеофільми із детальною демонстрацією оперативного втручання.

ВІДЕО: ОВАРІОГІСТЕРОЕКТОМІЯ (СТЕРИЛІЗАЦІЯ) СОБАКИ

ВІДЕО: ОВАРІОГІСТЕРОЕКТОМІЯ (СТЕРИЛІЗАЦІЯ) КІШКИ

 

 3. Орхіектомія котів і кобелів

Котів і кобелів можна каструвати відкритим і закритим кривавим способом (з повним видаленням статевих залоз)

При відкритому способі кастрації розрізують всі шари мошонки разом із загальною піхвовою оболонкою, перерізають перехідну зв’язку, після чого видаляють сім'яник і придаток. Таким способом можна каструвати самців будь якого віку. Але слід контролювати стан пахових кілець і схильність до інтравагінальної грижі.

При закритому способі розсікають мошонку, залишивши не ушкодженою загальну піхвову оболонку (ЗПО), відпрепаровують ЗПО від шарів мошонки, на сім’яний канатик, що огорнутий ЗПО накладають лігатуру(здебільшого прошивну) та видаляють сім'яник і придаток разом із загальною піхвовою оболонкою. Таким способом каструють старих самців, тварин із широкими паховими кільцями  та у випадках можливої або наявної інтравагінальної грижі.

Нижче наведені відеофільми даних оперативних втручань.


ВІДЕО: КАСТРАЦІЯ КОТА ВІДКРИТИМ СПОСОБОМ




ВІДЕО: КАСТРАЦІЯ КОБЕЛЯ ЗАКРИТИМ СПОСОБОМ


 4. Найпошиненіші питання власників тварин

Кастрація котів/собак. Що це за процедура?

Кастрація – це типова операція у ветеринарії, що дозволяє власникам свійських тварин контролювати їхнє розмноження. У ході операції виконується видалення репродуктивних органів тварини (у самців – сім'яників, у самок – матки та яєчників).

 Завдяки кастрації вдається зберегти здоров’я вихованця. Зокрема усунути коливання рівня гормонів, усунення їх препаратами найчастіше призводить до ризику розвитку онкологічних захворювань. Після такої процедури тварини не вступають у бійки, що усуває різного роду травми. Змінюється поведінка вихованця, йде агресія. Вихованець стає більш спокійним і врівноваженим.

 Кастрація тварин. Плюси і мінуси

Якщо ми говоримо про «+» процедури, то до них безперечно слід зарахувати:

 Зміна гормонального фону вихованця – завдяки цьому немає необхідності приймати гормональні препарати, які в більшості випадків стають винуватцями виникнення пухлин (пухлини молочних залоз, пухлини статевої системи) та гормонального дисбалансу в організмі тварини;

Пропадуть проблеми з туалетом та мітками у будинку – це позбавить Вас від неприємного запаху в житлі;

Позитивні зміни у поведінці вихованця – тварина стає більш поступливою, спокійною, миролюбною і добродушною, як до членів сім’ї, так і інших тварин, а також знизиться ризик втеч з дому, травматизації, бійок з іншими самцями;

Продовжується життя вихованця – кастровані тварини при належному догляді живуть на 1,5-2 роки більше.

Що стосується «–» кастрації, то про них, як правило, доводиться говорити у разі, якщо операцію проводить не кваліфікований фахівець: може бути неповне видалення органів, невчасно чи не в тій дозі призначено антибіотик і як результат – розвиток запального процесу, відсутність рекомендацій по правильному догляду за вихованцем після кастрації та інше. 

Довіряти проведення кастрації слід перевіреному та компетентному в даному питанні ветеринару.

У якому віці каструвати?

Ветеринари  рекомендують проводити кастрацію котів і кішок у віці 7-9 місяців. Щодо собак, то представників дрібних порід рекомендовано каструвати до 7 місяців, а великих – до 1-1,5 років. Але це зовсім не означає, що у дорослішому віці не можна проводити кастрацію. Можна! Протипоказань для цього немає, головне це стан тварини, який обов’язково потрібно враховувати.

ПИТАННЯ САМОКОНТРОЛЮ

1.       1. Що таке кастрація?

2.       2. Для чого проводять кастрацію?

3.      3.  Етапи оваріогістероектомії кішок

4.      4.  Етапи оваріогістероектомії собак

5.       5. Етапи орхіектмії котів

6.      6.  Етапи орхіектмії кі мінуси стерилізації тварин?

7.      7.  Які плюси стерилізації тварин?

8.       8. Якими способами каструють кобелів і котів?

9.      9.  Які ускладнення можуть бути після кастрації?


Немає коментарів:

Дописати коментар

Головна

 Домашні дрібні тварини (найчастіше мова йде про собак і котів) разом із людиною вже не одну тисячу років. Поряд із практичністю співіснуван...